Warning: Use of undefined constant user_level - assumed 'user_level' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/users/majdy/public_html/wp-content/plugins/ultimate-google-analytics/ultimate_ga.php on line 524

Prywatne domki na mazurach

Wczasy i wypoczynek nad jeziorami

Majdy

Przejdź do galerii
MAJDY – urocza wioska położona nad pięknym jeziorem Wulpińskim (730 ha), wśród zielonych lasów Warmińsko – Mazurskiego Parku Krajoznawczego.
Tu właśnie, położone są nasze domki.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie: wycieczki piesze i rowerowe, wyprawy na grzyby i na ryby, kąpiele w jeziorze, kuligi, ogniska, a przede wszystkim spokój i relaks.

Sołectwo Majdy – Kręsk leży nad Jeziorem Wulpińskim. Obie miejscowości powstały w II połowie XIV wieku. W okresie międzywojennym w większości zamieszkiwali je Warmiacy. Dzisiaj Warmiaków w Majdach i Kręsku można policzyć na palcach. W obu wioskach mieszka tylko 13 rodzin "tubylczych", natomiast 600 działek zajmują przybysze z zewnątrz. Wsie podzielone są na osiedla o malowniczych nazwach, jak Wulpińskie Wzgórze, Augustynówka, Półwysep Wulpiński, Zródlana Zatoka, Wyspy, osiedle Wyspy, Piłkowo, Pasikowo, Ustronie Kręskie itd.

Wieś została założona jako majątek rycerski na 12 włukach.W 1534r był własnością rycerza Bertranda von Borck z Olsztyna, w 1625 właścicielem był Jan Gąsiorowski, a po wojnach szwedzkich 1655–1660 należał do rodziny Bojaneckich.

Majdy i Kręsk nastawiły się na turystykę. Sołectwo bardzo dba o swoją promocję. Co roku w Majdach odbywa się wielki festyn, na którym prezentują się zespoły miejscowe i przyjezdne, goście Olsztyńskiego Lata Artystycznego. W Majdach występowali między innymi Brazylijczycy, Meksykanie, Hindusi.

Nasze domki letniskowe to cudowny  wypoczynek na łonie natury w uroczej mazurskiej wsi letniskowej Majdy. Wczasy, wakacje, lato – to wymarzony okres na pobyt nad jeziorem Wulpińskie. Domki letniskowe do 6-8 osób,  Domki letniskowe we wsi Majdy i jezioro Wulpińskie , a w bliskim sąsiedztwie: Stawiguda, Łańsk, Olsztyn. Wieś Majdy od lat cieszy się  zainteresowaniem turystów. Majdy to bardzo popularne miejsce wakacyjnych wypadów, jednak spokój jaki zapewniają, pozwala na prawdziwie niezakłócony wypoczynek wśród natury. Zaplanuj u nas wczasy na mazurach, wakacje, wolną chwilę i wypocznij. Wybierz się na wycieczkę rowerem mazurskimi bezdrożami. Majdy  i nasze domki letniskowe to niezapomniany wypoczynek dla całej rodziny. Majdy noclegi

Galeria zdjęć:

Powrót do strony głównej 
Agroturystyka Majdy


Warning: Use of undefined constant user_level - assumed 'user_level' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/users/majdy/public_html/wp-content/plugins/ultimate-google-analytics/ultimate_ga.php on line 524